TYB’den Okur Kitaplığı’nın İki Kitabına İki Ödül

cialis generico italia

pillola cialis scaduta redirect
Türkiye Yazarlar Birliği

 

 

01 Ocak 2012

 

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Ocak 2010’da kurulan ve Seçkin okurlara seçkin eserler anlayışıyla şimdiye kadar 40 kitap yayınlayan yayınevimiz Okur Kitaplığı’nın 2011’de yayınlamış olduğu Güray Süngü’nün Kış Bahçesi isimli romanı ve Arif Ay’ın Şiirimin Şehirleri isimli şiir kitaplarına kendi dallarında 2011’in en iyileri ödülleri verildi.

Türkiye Yazarlar Birliği ve değerli mensuplarına Okur Kitaplığı adına teşekkür ediyoruz. Ödül verilen değerli yazarlarımızı öncelikle kutluyoruz. Okur Kitaplığı’nın bundan sonra da artan bir hızda seçkin ve nitelikli eserler yayınlamaya devam edeceğini ifade etmek istiyoruz. Ayrıca Okur Kitaplığı’na emeği geçen tüm şair, yazar, editör, yayın yönetmeni, musahhih, tasarımcı, matbaacı ve yayınevi çalışanları arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda, geçtiğimiz yıl yayınevimizden Ben İsmet Özel Şair… kitabı yayınlanan Reşit Güngör Kalkan’a deneme dalında verilen ödülden dolayı kendisini kutluyoruz.

Okur Kitaplığı

 

TYB’nin sitesinde yapılan açıklama:

 

2011 Yılının “Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” Açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile 2011 yılında ödüle lâyık görülen "Yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları"nı açıkladı.

Ödüllerin tam bir hakkaniyet ve liyakat esasına göre değerlendirilerek tespit edildiğini belirten İbrahim Ulvi Yavuz, ödül sahiplerine ileriki günlerde açıklanacak bir zamanda belgelerinin takdim edileceğini söyledi.

 

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılı yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları şöyle:

Mukadder Gemici Asla Pes Etme kitabıyla hikâyede, Arif Ay Şiirimin Şehirleri kitabıyla şiirde, Güray Süngü Kış Bahçesi kitabıyla romanda, Reşit Güngör Kalkan Güzün Son Konuğu kitabıyla denemede, İhsan Fazlıoğlu Işk İmiş Her Ne Var Âlem’de kitabıyla Fikirde, Ahmet Özcan Türkiye’de Popüler Tarihçilik adlı kitabıyla araştırmada, Fatih M. Şeker Selçuklu Türklerinin İslâm Tasavvuru kitabıyla incelemede, Necip Tosun Modern Öykü Kuramı kitabıyla Edebi Tenkitte, Ülkü Özel Akagündüz Dost Şehirler Âşina Yüzler kitabıyla gezide, Fatih Yeşil Aydınlanma Çağında Bir Osmanlı Kâtibi Ebubekir Râtib Efendi (1750 – 1799) kitabıyla biyografide, Bülent Ata Atlar Geliyor kitabıyla çocuk edebiyatında ödüllendirilmişlerdir.

     

Nasuhi Güngör (Star Gazetesi) basın fikirde Salih Tuna (Yeni Şafak Gazetesi) Basın Fıkrada, Gülcan Tezcan (Star Gazetesi) basın röportajda ödüle değer bulunmuştur. Dergi yayıncılığında Aksiyon, elektronik yayıncılıkta dünyabizim internet sitesi, TV kültür programında Derkenar programı ile TRT, Sinemada Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi filmiyle yönetmen Onur Ünlü ödüllendirilmiştir. Halk Kültüründe Halk Kültürü çalışmalarına katkıları dolayısıyla Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne, kamu yayıncılığında TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, özel yayıncılıkta Profil Yayınlarına kültür hayatımıza yaptıkları katkılar dolayısıyla ödüllendirilmişlerdir. Ayrıca, Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyâtı kitabıyla Türkiye Diyanet Vakfı’na yayıncılık özel ödülü verilmiştir.

Türk Müziği alanında Ertuğrul Erkişi Safahattan Şarkılar albümü ile, Şehir kitaplarında Aynalı Kavak yazılarıyla Fahri Tuna, TV dizisi dalında Yamak Ahmet yapımı ile TRT ve radyo programı dalında Seyr FM’de Yaşayan Hatıralar programıyla Mahmut Bıyıklı 2011 yılı çalışmaları dolayısıyla ödüllendirilmişlerdir.

Ayrıca her yıl geleneksel olarak verilen Kültür Bilim ve Sanat hayatımıza verdikleri eserler ile hizmet etmiş kişilere verilen Üstün Hizmet Ödülleri bu yıl Nuri Pakdil, Prof. Dr. Süleyman Uludağ ve Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak’a verilmiştir.

http://www.tyb.org.tr/haberler/2011-yilinin-yazar-fikir-adami-ve-sanatcilari-aciklandi