Karadeniz İnsanı Hiç Böyle Anlatılmamıştı

how to buy abortion pill online

buy abortion pill online cheap mooretified.com buy the abortion pill

paroxetine 20

paroxetine vidal devlog.stoepel.net
Aktif Haber

 

 04 Nisan 2012

Karadenizli bir öğretmen olan yazar Dursun Ali Sazkaya, "Farzet ki Dönemedim" kitabında bölgenin geçmişini, kabuklarını kırmaya çalışan insanların ikilemlerini, araftaki insanları romancı ustalığıyla anlatıyor...

 

Farzet ki Dönemedim, Karadeniz bölgesi'nin yakın geçmişini konu alan akıcı ve duru bir anlatıma sahip özgün bir kitap.

Anlatı türündeki kitap coğrafyanın kader olduğu iddiasına sahip. Karadenizli yazar Dursun Ali Sazkaya'nın kendi ailesinin de hikayesini zaman zaman romancı ustalığıyla aktardığı Farzet ki Dönemedim, bölgenin geçmişi, hikayeleri, kabuklarını kırmaya çalışan insanların ikilemleri, Türkiye'nin sancılı süreçleri, gurbet yolunu tutan insanların sıkıntıları, yabancılık ve arafta kalma durumları gibi pek çok sosyokültürel temayı çarpıcı anlatımlarla dile getiriyor.

Gelenekle modernliği, insanın tutunma mücadelesini yerel karakterlerden yola çıkarak evrensel bir kaygıyla dünya acısını film izler gibi önümüze koyuyor.

Kitabı okurken insan yeryüzüne düşmüşlüğü, beyhudelik duygusunu en sarsıcı şekilde yaşaması kaçınılmaz.

Yazarın şiirsel dili entelektüel saptamalarla buluşunca hüzünlü fakat tadına doyumsuz bir atlasa çekiyor okuru.

Okur Kitaplığı tarafından yayınlanan kitap, ülkemizin geçirdiği evrelere bir de karadeniz coğrafyasından bakmak isteyenler için fırsat sunuyor.

“Çünkü coğrafya kader demekti. Ne de olsa bizler kötü başlangıç yapan ataların torunlarıydık. Coğrafyamızda, yani kaderimizde düzleştirilmiş yoksulluk zaruret gibi bir şeydi. Kolektif yoksullukların bireye yalnız olmadığını hatırlatan, ezikliğini hafifleten bir özelliği vardır; sürdürülebilir kalkınma yerine, sürdürülebilir fakirliğin devlet politikası olduğu yıllarda bu paydaşlık işimi kolaylaştırmıştı.”

http://www.aktifhaber.com/karadeniz-insani-hic-boyle-anlatilmamisti-582020h.htm