Tekirdağ'da üstadlara vefa programı!

claritin pregnancy third trimester

claritin pregnancy rating mattnichols.co.uk
Dunyabizim.com

 

Ali Haydar Haksal ve Yedi İklim şairleri Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin davetlisiydi..

Mansur Yılmaz

29 Mayıs 2012 Salı

Geçtiğimiz cumartesi günü Tekirdağ Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi, vefanın tükendiği bir dönemde ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir/ Yeter bize vefa elbiseleri’ diyerek kültür coğrafyamızın uç beylerini yad etmek maksadıyla, ‘Batmayan Güneş’lerimize vefa programı gerçekleştirdi.

Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Cemil Meriç, Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören gibi üstadların anıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ali Haydar Haksal da konuştu programda

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerindenGökhan Serter’in gözetiminde hazırlanan lise son sınıf öğrencileri, geceyi şiirleriyle renklerdirdi. Ayrıca programa Yedi İklim Dergisi yazar ve şairlerinin katılımı ayrı bir ses ve nefes kattı. Yedi İklim dergisi genel yayın yönetmeni Ali Haydar Haksal, yaptığı konuşmada, edebiyatımızda geçmişten bugüne Müslüman hassasiyetini içten içe hissetmiş ve bu doğrultuda eserler vererek Müslüman kültür ve edebiyat hayatına katkıda bulunmuş üstatları saygıyla andı ve anlattığı hatıralarıyla salondaki herkesi kürsüye kilitledi.

Kürsüde okudukları şiirleriyle Yeprem TürkAykut Nasip KelebekAbdullah İlhan ve Selim Sina Berk ise salona büyük coşku kattılar. Geceye Yedi İklim dergisi şair ve yazarlarının dışında damgasını vuran bir diğer grup da Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri oldu. Ustaların şiirlerini başarıyla seslendirmelerinin yanı sıra, oluşturmuş oldukları koro ile salondaki misafirlere enfes bir ilahi ziyafeti verdiler.

Okur Kitaplığı’nın kitapları da hediye olarak dağıtıldı

Dolu dolu, tek bir solukta gerçekleştirilen program, son sınıf öğrencilerinin diplomalarını Ali Haydar Haksal’ın elinden almasıyla son buldu. Programın ardından Okur Kitaplığı’nın göndermiş olduğu kitaplar öğrencilere dağıtıldı. Ali Haydar Haksal kitaplarını imzalarken, Zafer Acar’ın son şiir kitabıDiri ve romanı Suçsuzluğumu Affet gençlere mezuniyetlerinin en değerli hediyesi oldu.

Son olarak söylemeden geçemeyeceğiz. İmam hatip liseleri özelinde Trakya bölgesi gibi zor bir coğrafyada bu tip çalışmalar yaparak seslerini duyuran Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin büyük bir takdiri hak ettiklerini düşünüyoruz.

Kutlu Doğum Haftası’nda gerçekleştirmiş oldukları organizasyonun ardından böylesi bir organizasyonu da başarıyla tamamlayan Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne muvaffakiyetler diliyoruz.

 

http://www.dunyabizim.com/manset/9985/tekirdagda-ustadlara-vefa-programi.html