Okur Kitaplığı'na kimler tavır aldı?

remeron

remeron pspdobre.pl

buy naltrexone

where can i buy naltrexone online azpodcast.azurewebsites.net
HaberKültür.Net

 

27 Nisan 2010

Yayın dünyasına katılan her yayınevi bir nevi kahramandır

 

Okur Kitaplığı, Ünsal Ünlü'nün editörlüğünde yayın hayatına taze bir soluk getiren capcanlı bir yayınevi. Şu ana kadar yayınladıkları kitaplar da yayınlanacakların müjdesini verir nitelikte. Edebi kamoyunda oluşan ilk intiba ise "bu yayınevi iş yapar" yönünde.Yayınevinin özellikle gençlere yönelmesi takdir edilecek hatta alkışlanacak bir durum. Çünkü kısa vadede ticari kazanç getirmeyecek olan bu tercih kültür sevdası kitap aşkı olmayanların kolay kolay yapabileceği kahramanlık değil.
Yeni kurulan yayınevlerini çok önemsiyorum. Zira onlar görmezden gelinip yok olurlarsa yayın dünyası kapitalizmin emrine girmiş holdingleşmiş yayınevlerinin tahakkümmüne boyun eğecektir. Ondan sonra dilediğini gören dilemediğini görmeyen ya da her şeyi para merkezli düşünen gözünü para bürümüş adamlara gül gibi yazarlarımızı teslim etmiş oluruz.
İşte bu düşüncelerle Okur Kitaplığı'nın bütün çalışmalarını yakından takip edip sitemizde duyurma yönünde arkadaşlarla ortak karar aldığımız günün arefesinde yayınevinin genç editörünün sitemli yazısını bir haber sitesinde okuyunca üzüldüm doğrusu. Bazı güzel gelişmelerden bahseden Ünlü kendilerini üzen gelişmeleri şöyle özetliyor:
"Bazı gruplaşmalardan ya da kişisel olumsuz yaklaşımlardan kaynaklanan bazı olumsuz davranışlara da muhatap olabiliyoruz. Geçmişte yıllarca arkadaşlık ettiğimiz okuyan ve yazan bazı dostlarımızın bazı dostlara Okur Kitaplığı’nın yayınladığı kitapları yok sayma yönündeki telkinleri bunlardan bazıları. Mesela, bu telkinlerin etkisinden olsa gerek, bir kitap dergisi Okur Kitaplığı’nın kitaplarına bu zamana kadar yer vermemekteki ısrarını korumaya devam ediyor."
Şimdi bu kitap dergisi hangisidir kendisini hangi dar grubun sınırlları arasına hapsetmiştir bilmiyoruz ama eğer böyle bir durum varsa gerçekten yakışıksız bir durum var ortada. Açtığımız parantezler eğer sevgiyle açılmışsa içine herkes girebilmeli. Yok kıskançlıkla açılmışsa gün gelir size de kapanıverir o parantez.
Bütün bunlara rağmen Ünsal Ünlü ümidini koruyarak "Bu ısrarlı yok saymalara karşı okurlarımızın zamanı geldiğinde en iyi tepkiyi vereceklerine de şüphem yok" diyor. El hak öyledir. Zaman herşeyin ilacıdır. Geride kalite kalacaktır. dedikodu gıybet bitecek yalnız eser ben burdayım diye haykıracaktır.
Bu vesileyle Okur Kitaplığı ve onun inançlı genç emekçilerini yayın dünyasına kattıkları nitelikli eserlerden dolayı tebrik ediyor bahtlarının açık olmasını yürekten diliyorum...
 
Yavuz Gencer

HaberKültür.Net

 

http://www.haberkultur.net/haberoku-1534-Okur_Kitapligina_kimler_tavir_aldi.html