65,00 TL (KDV muafiyetli)

Adem Gümüş  

Süveyda“Kalpte oluşan günahlar siyah noktalara benzetilir ve bu siyah noktalara ait bilinmezlik makamına Süveyda anlamı verilmektedir.”
Suriye ordusunda halkına ateş açma emrine karşı gelen muvazzaf bir subayın, kimya mühendisi eşi ve altı yaşlarındaki çocuklarıyla beraber bir gece yarısı başlayan kaçış hikâyesinin anlatıldığı bu kitap vicdan ve merhameti olan her okurun idrakine sunuluyor.

Her geçen gün gözyaşları yaşından büyük olan sayısız çocuğun bakışlarıyla yüzü bir kat daha yere eğilen dünyanın geldiği durumu ortaya koyuyor yazar. Yeryüzünün cehenneme döndüğü bir zamanda mazlumlar için kurtuluşun ölümden dönmek değil belki de sadece ölmek olduğunu anlatıyor.
Herkesin bir süveyda hikâyesinin var olduğu gerçeğini merkeze alan roman, edebi-yat ve inanç noktasında bir gerçeğe dikkatleri çeker satır aralarında. Savaştan kaçıp karanlığın koynuna sokulan bir ailenin, sanki cenneti dolduracakmışçasına hızla toprağa yâr olan savaş mağduru çocukların süveyda hikâyesini kendisine uzak görse de alnına sırlanan yazgıyı yaşamaktan başka çaresi bulunmayan insana, her an her şeye gebe bir hayatı taşıdığını hatırlatır.


Adı Süveyda  
ISBN 978-605-290-236-3  
Barkod 9786052902363  
Fiyat 65,00 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 299  
Dizi Anı - Yerel Tarih  
Sayfa 248  
Baskı 1. Basım, Mayıs 2022, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol 250 gr.  
Kağıt Enso 70 gr  
Boyut 12.5x19.5 cm  
Yazar Adem Gümüş   
Hazırlayan  
Editör Adil Varol  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ünsal Ünlü
Kapak Cemre Yılmaz
Kapak Resmi -  
Uygulama Dizgi&mizanpaj
Düzelti Ayşenur Muslu  
Baskı ve Cilt Nur Basım Yayın  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz