62 TL (KDV muafiyetli)

Ümit Aktaş  

Bir Kriz Sürecinde Strateji Arayışları


-Bırakın Ölüler Ölülerini Gömsün-

Aslında modernlikten yakınmaya, şikâyet etmeye gerek yok. Bizi sıkıştıran asıl şey çünkü modernlik değil, kapitalizm. O ise modernlikle birlikte dünyamıza girdiği için bizi yanıltıyor; çünkü kapitalizm diyor ki modernlik benim ve biz de buna inanıyoruz ve diyoruz ki modernlik kapitalizmdir.

Dolayısıyla bizler de modern olmak için kapitalist olmak, modernlikle savaşmak için de kapitalizme karşı çıkmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. Oysa belki de modern olmak demek, tam da kapitalizme karşı olmak demektir. Çünkü kapitalizm dünyayı çığırından çıkarıyor, zaman algımızı bile altüst ediyor. Dolayısıyla böylesine çığırından çıkarılmak istenen bir dünyayı savunmak aslında tam da modernlik anlamına geliyor. O nedenle bizler, bir anlamda da içinde bulunduğumuz bu zamanı, “modernliği” üstlenmek ve savunmak durumunda olan kişileriz.

Cumhuriyetin başlangıcında sistem dışı tutulmuş olan Sosyalistler, İslamcılar ve Kürtler de siyasal alana dahil edilerek, siyaset oyunu içerisinde bir yer almışlardır. Bu yerin niteliği ve siyasal katılımın tatminkârlıktan uzaklığı tartışılır elbette.

Bu kitap, genel anlamda Türkiye’deki İslamcılık, sosyalizm, ulusçuluk, demokrasi, Osmanlı ve Cumhuriyet gibi temel sorunsallarımız ve bu sorunsallara sarmallanan “dil” ve “ideoloji” sorununa bir katkı sunmak ve bazı kavramları ve sorunları yeniden tartışmaya açmak umuduyla kaleme alınmıştır. Umulur ki bu, temel dayanağımız olan “iyi niyet”e bir nebze de olsa katkıda bulunur…!


Adı Bir Kriz Sürecinde Strateji Arayışları  
ISBN 978-605-4494-75-0  
Barkod 978-605-4494750  
Fiyat 62 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 93  
Dizi Düşünce  
Sayfa 400  
Baskı 1. Basım, Ocak 2013, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol Kapak 250gr.  
Kağıt Enzo 60 gr.  
Boyut 13.5 x 21.0cm  
Yazar Ümit Aktaş   
Hazırlayan -  
Editör -  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Gülay Tunç
Kapak Resmi -  
Uygulama Gülay Tunç
Düzelti M. Fatih Kutan  
Baskı ve Cilt Ana Basın A.Ş.  
Kitap ile ilgili haberler İSLAMCILIK BİTMEZ

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz