45 TL (KDV muafiyetli)

Ekmel Geçer  

Medya ve Popüler Kültür


- Diziler, Televizyon ve Toplum -
İnternet, televizyon, magazin ve müzik; artık hiç olmadığı kadar hayatımızın içindeler.

İş yerinde, evde, kamusal paylaşım alanlarında ve yolculuklarımızda… Belki de günümüzün çok az bir kısmını medyatik seslerden, sembollerden ve etkileşimden uzak geçirebiliyoruz. Şüphesiz, medya ve iletişim dünyasında geçirdiğimiz zamanlar tümüyle boş ve anlamsız değil. Bazen tek başımızayken bazen de başkalarıyla birlikteyken; televizyon bizi eğlendiriyor, internet arkadaşlarımızla iletişim kurmamıza yardımcı oluyor ve haberler çevremizde olanlar hakkında bilgiler vererek, küresel imaj ve kültürel kodları anlamamız için bize imkânlar sunuyor.
Fakat gündelik rutinlerimizi değiştirmede etkin olan medya kaynaklı kültürel formlar, bizi, hayatımızda sıkı sıkıya koruduğumuz anlamlı alışkanlarımızdan uzaklaştırabiliyor da. Popüler kültür; tüketim geleneklerimizi, iletişim biçimlerimizi ve zaman kavramımızı fazlasıyla dönüştürdü. Artık sosyal medyada daha çok vakit harcıyor; alışveriş ibadethanelerini temiz havaya tercih ediyor ve buluşmalarımızı prime-time dizilerine göre ayarlayarak, birbirimizle hasbihâl yerine, dizilerin kurguladığı başka bir dünyada geziniyoruz. Televizyona, internete ve onlarla yaygınlaşan popüler kültüre uzaktan bakmıyor; onları bizzat yaşıyoruz. Elinizdeki bu kitap; diziler, yarışma programları, talk-showlar ve sosyal yaşam arasındaki ilişkiyi, etrafımızı her gün daha çok sarmalayan popüler kültür bağlamında ele alıyor.


Adı Medya ve Popüler Kültür  
ISBN 978-605-4494-77-4  
Barkod 978-605-4494774  
Fiyat 45 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 90  
Dizi İletişim - Medya  
Sayfa 312  
Baskı 2. Basım, Mart 2015, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol Kapak 250gr.  
Kağıt Enzo 60 gr.  
Boyut 12.5 x 19.5cm  
Yazar Ekmel Geçer   
Hazırlayan -  
Editör Özgür Yılmazkol  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Gülay Tunç
Kapak Resmi -  
Uygulama Gülay Tunç
Düzelti M. Fatih Kutan  
Baskı ve Cilt Ana Basın A.Ş.  

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
Faruk yazıcı | 02.12.2013 02:37:00
Ekmel GEÇER beyin cok uzun zamandır köşe yazılarını, makalelerini takip etmekte ve de istifade etmekteyim. Medya ve popüler kültürün hayatımızda ki yerini ve etkisini daha iyi anlmak adına yazarımızın çıkarmış oldugu bu eser için kendisine çok teşekkür eder ve yeni eserlerini sabırsızlıkla beklediğimi belirtmek isterim...
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz