17.00 TL (KDV dahil)

Ümit Aktaş

Rüya


“Hakikatin yolunu ve yönünü şaşırdığı bir dehlizden sizi tutup çıkaran nedir? İmtiyazlı oluşunuz ya da yüreğinizi açık tutmanız mı? Yoksa herkesin de duyduğu hâlde dikkate almadığı bir çağrıyı, daha doğrusu hayatın kendisini ciddiye almanız mı? Ki, akranlarınızın çoktan hayatın hengâmesine daldığı o ergenlik çağında, gözlerinizi ufka dikerek, ya da geceleri yıldızları çevreleyen o karanlığın gizeminden gelecek kurtarıcı bir çağrıyı beklerken belki de, dalmış olduğunuz uykudan sizi uyandıran bu ses, kuşkusuz ki sadece size özgü olmasa bile sizin dikkatinizi ve beklentilerinizi cevaplandıran bir sesleniştir. Belki tüm kâinatın terennüm ettiği bir fısıltıyı duyulmazlaştıran günün hayhuyları ya da kalbimizin körelmişliğinden, rüyalardır bizi kurtaran; elbet daha da önemlisi yüreğin o çocuksu masumiyetini bir nebze olsun koruyor olması.”


Ümit Aktaş’ın 10 yıllık çalışmasının ürünü olarak ortaya çıkan bu romanı hayatın çoğunlukla tekdüzeleştirilmiş ve körleştirilmiş yanlarını tahlil eden ve hakikati ve belki de gerçekliğin ötesini sezinleyen bir karakter etrafında gelişen olayları ve durumları son derece akıcı bir üslupla gözler önüne sermektedir. “Rüya”da varolduğumuz dünyanın ve bu dünyanın şekillendirici ve şartlandırıcı kayıtsız zorbalığının bir birey üzerinde nasıl etkiler yarattığının anlık fotoğraflarını bulacaksınız.Adı Rüya  
ISBN 978-605-61144-0-3  
Barkod 9786056114403  
Fiyat 17.00 TL (KDV dahil)
Yayın No 1  
Dizi Türk Edebiyatı - Roman  
Sayfa 200  
Baskı 2. Basım, Şubat 2010, İstanbul  
Cilt Amerikan Bristol Kapak 230 gr.  
Kağıt Enzo 70 gr.  
Boyut 12.5 x 19.5cm  
Yazar Ümit Aktaş  
Hazırlayan -  
Editör -  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Murat Acar
Kapak Resmi Fokus Ajans  
Uygulama Okur Kitaplığı
Düzelti Okur Kitaplığı  
Baskı ve Cilt A Ajans Matbaacılık  

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
meryem büşra | 02.10.2010 03:46:20
kitabı ilk okuduğumda bir anlam ikinci defa okuduğum da başka anlamlar daha, arkadaşlarla kritiğini yaptığımda apayrı bir dünya keşfettim. Allah razı olsun. eserden kendime dair çok şey buldum. Ümit Aktaş hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz