38 TL (KDV muafiyetli)

Adem Gümüş  

Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü Gece - 15 Temmuz Destanı15 Temmuz üzerine yazılmış ilk ve tek alegorik roman niteliği taşıyan bu sıra dışı eserde yazar, semboller kullanarak anlatımını daha da ilgi çekici hale getirmiştir. Romanın ana karakterleri imgesel kuşlardan oluşur. Natık-ı hayvanat olan bu esrarengiz kuşlar ki Kayı Kuşu Anadolu’dan, Ongun Kuşu Asya’dan, Talut Kuşu Filistin’den, Aliya Kuşu Bosna’dan, Mina Kuşu Hicaz’dan, Şamil Kuşu Kafkaslardan ve Esma Kuşu ise Mısır’dan gelerek Ayasofya’nın kubbesinde yıllardır nöbet tutmaktadırlar.

Romancı Adem Gümüş, güzel bir roman kaleme almış. Alegorik bir anlatımı seçerek, muhteşem bir destanı sembolik bir dille anlatmış. Asil milletimizin; CIA, mason locaları, Batı istihbarat-larının kurduğu ve devşirdikleri “Fetö örgütü” ile icra etmek istedikleri tuzakları bozuşunu hikâye etmiş. Oldukça akıcı bir dili var kitabın. Olay örgüsü son derece sade fakat oldukça heyecanlı… Bir solukta okunabilecek bir eser. Roman, gezi olaylarını, MİT tırlarına yapılan operasyonları, 17-25 Aralık yargı darbesini, devlet erkânına kurulan kumpasları ve de 15 Temmuz gecesi yaşananları kuşların di- liyle anlatır. Yazar Adem Gümüş, milletimizin vicdanı ve sesi olma gayretiyle yazan bir kalem. Ortaya heyecanla bir solukta okunası bir eser çıkmış. Sanatçıyı tebrik ederim.
Ali Erkan KAVAKLI
Eğitimci-Yazar/Konya

15 Temmuz gecesi, hamdolsun ki milletimizin dik duruşu ile Diriliş Destanı olarak hafızalara kazındı. Yaşananlar herkesi olduğu gibi sanatçıları da derinden etkiledi. Sanatıyla milletimizin yazdığı muhteşem destanı anlatmak, gelecek nesillere aktarabilmek adına çaba sarf eden ve bu vesile ile 15 Temmuz Milli Direniş Günü anısına bir roman kaleme alan Yazar Adem Gümüş’ü kutluyor, yazım hayatında başarılar diliyorum.
Sibel ERASLAN
Gazeteci-Yazar/İstanbul

“Bu sıra dışı romanda 15 Temmuz gerçeğini ‘Biliriz ki yer de gök de bize emanettir; O emanet ki kıyamete dek sürecek olan kutlu nöbettir! Kavuşacak bir gün olup kardeşleri Fırat’la Nil’in. Yanacak Türkistan’dan Endülüs’e her dem senin kandilin! Ta ki Hazar’dan Basra’ya ve dahi Afrika’dan Asya’ya! Bir gün yer gök benim bayrağı- ma yol açacak. İşte o gün bütün kuşlar özgürlüğe uçacak!’ diyerek bir manifesto etrafında toplanmış ve adları Kayı, Ongun, Aliya, Şamil, Esma, Mina ve Talut olan yedi imgesel kuşun anlatımıyla adeta yeniden yaşayacaksınız. Bu muhteşem bir eseri gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Yüreğine sağlık Adem Gümüş.

Süleyman ÖZIŞIK
Gazeteci –Yazar/İstanbulAdı Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü Gece - 15 Temmuz Destanı  
ISBN 978-605-290-066-6  
Barkod 9786052900666  
Fiyat 38 TL (KDV muafiyetli)
Yayın No 232  
Dizi Türk Edebiyatı - Roman  
Sayfa 246  
Baskı 1. Basım, Mart 2019, İstanbul  
Cilt Parlak Kuşe 300 gr. Kabartma Laklı  
Kağıt Enzo 60 gr.  
Boyut 12.5x19.5 cm  
Yazar Adem Gümüş   
Hazırlayan  
Editör Mustafa Nurullah Celep  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Dizgi&mizanpaj
Kapak Resmi -  
Uygulama Dizgi&mizanpaj
Düzelti Okur Kitaplığı  
Baskı ve Cilt Erkam Yayın San. Tic. A.Ş.  
Kitap ile ilgili haberler

Bu kitabı nereden alabilirim?

 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz