Okur Kitaplığı Kitap Listesi

Mehmet Şamil - Posta Kodu Aşk - Osmanlı Türkçesiyle / Deneme-Mektup
18 Eylül Cuma 2015, 118 sayfa

Bu kitap, iki şiir ve kırk edebî mektuptan oluşan Posta Kodu AŞK adlı eserin Osmanlı Türkçesiyle yazılmış hâlidir. Metinlerin yazımında son dönem imlâsı yerine alanın önemli dilcilerinden Şemseddin Sâmî’nin Kâmûs-ı Türkî sözlüğünün yaygın imlâsı tercih edilip eski metinlerin okunması ve anlaşılmasına âşinâlık kazandırılmaya çalışılmıştır.
Arabî, Fârisî ve Türkî kef çeşitleri de ayrı ayrı işaretlerle gösterilerek okuyucunun okuma hızına katkı sağlamak hedeflenmiştir.


18.00 TL (KDV dahil)
Şeyda Koç - PİRİ REİS - Korsan Muhyittin (Osmanlı Türkçesiyle) / Osmanlı Türkçesi
15 Mayıs Pazartesi 2017, 72 sayfa

Metinlerin yazımında son dönem imlâsı yerine alanın önemli dilcilerinden Şemseddin Sâmî’nin Kâmûs-ı Türkî sözlüğünün yaygın imlâsı tercih edilip eski metinlerin okunması ve anlaşılmasına âşinâlık kazandırılmaya çalışılmıştır.

Arabî, Fârisî ve Türkî kef çeşitleri de ayrı ayrı işaretlerle gösterilerek okuyucunun okuma hızına katkı sağlamak hedeflenmiştir.
15.00 TL (KDV dahil)
Metin Önal Mengüşoğlu - Dr. S (Osmanlı Türkçesiyle) / Öykü
12 Ekim Cuma 2018, 112 sayfa

16.00 TL (KDV dahil)
Mehmet Şamil - ŞAİRAN -Osmanlı Türkçesiyle Günümüz Türk Şiiri Atlası- / Şiir
18 Ekim Perşembe 2018, 304 sayfa

Kâmûs-i Türkî sözlüğünün yaygın imlâsının tercih edildiği, kef çeşitlerinin ayrı ayrı işaretlerle gösterildiği; hem bir okuma kitabı hem de bir seçki özelliği taşıyan Şâirân dosyası, eski metinlerin okunup anlaşılmasına âşinâlık kazandırmayı ve Osmanlı Türkçesine yeni başlayanların okuma hızına katkı sağlamayı hedeflemektedir.


35.00 TL (KDV dahil)
Selvigül Kandoğmuş Şahin - Gülendamın Renkleri (Osmanlı Türkçesiyle) / Öykü
24 Ekim Perşembe 2019, 120 sayfa

17,59 TL (KDV muafiyetli)