Okur Kitaplığı Kitap Listesi

Cem Sertesen - Hepimiz Aynı Gemideydik / Hikâye
14 Şubat Perşembe 2019, 152 sayfa

Bu kitapla DVD filmi verilen “NUH’UN GEMİSİ” Belgeseli, 2017 yılı ‘9.Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’ yarışmasında finale kalarak adını duyurmuş, ilginç hikayesiyle o yıl yazılı ve görsel basında uzun süre gündemi meşgul eden haber olmuştu. ‘TRT Belgesel Günleri’ kapsamında ilk iki gösterimi İstanbul’da üçüncü özel gösterimi de Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı’nda yapılan Nuh’un Gemisi Belgeselini aynı yıl NTV Televizyonu tek gösterim hakkıyla yayınlamıştı.
22 yılda tamamlanan belgeselin merak edilen yapım hikayesini anlatan ve Sümerlerden semavi dinlere Tufan bilgilerine yer veren ‘NUH’UN GEMİSİ - ASRIN KEŞFİ’ kitabı belgeselin Yönetmeni Cem Sertesen ve Ağrılı yazar Erkan Kösedağ tarafından 2018 yılında kaleme alınmıştı. Merhum büyük usta Ara Güler’in de desteği ve imza gününe katılımıyla basının büyük ilgisini çeken ‘Nuh’un Gemisi - Asrın Keşfi’ kitabı 5.CNR Kitap Fuarında okurla buluşmuştu.

‘HEPİMİZ AYNI GEMİDEYDİK’, Nuh’un Gemisi belgeselinin ardından yazılmış ikinci kitaptır. İlhan Durupınar’ın keşfinden 26 yıl sonra, Doğubayazıt Telçeker köyünde, Jeoloji Mühendisi Dr. M.Salih Bayraktutan başkanlığında Nuh’un Gemisi’ni araştıran Türk ve Amerikalı bilim insanlarının ortaklaşa yaptıkları çalışmalar kitapta belgeleriyle anlatılırken, ayrıca dönemin yetkililerine verilmiş olan raporlar ve yeraltı radar görüntüleri de ilk kez bu kitapla gün ışığına çıkmaktadır.
1960 yılında ‘Walt Disney’, Doğubayazıt’a milyonlarca dolarlık yatırım yapmak istediği halde, neden gerçekleştiremedi? Bu yapı, doğal jeomorfolojik bir oluşum mu? Yoksa binlerce yıl toprak altında kalmış bir gemi kalıntısının izi mi? Peki, bilimsel raporlar bu konuda ne diyor?

Aslında, Hepimiz Aynı Gemide miydik?64,00 TL (KDV muafiyetli)
Ramazan Kayan - One Black and One White for the Dawah / Hikâye
10 Şubat Perşembe 2022, 144 sayfa

Two witnesses… two inviters… two sufferers… two fighters… two devoted people… two travelers… two chevaliers… two characters those have virtue of the prophet…
Two shining faces, two divine stories; to warn minds of each of us, to tremble hearts, to revive souls…
I’m talking about two vivid and fresh inviters of modern times. I want to share journey of two hearts which are plain and alone but dauntless and inexhaustible.
Without mask, without make-up… without paying attention to images or prestige… Two names which are symbols of sincerity and uprightness… These two names aren’t actually humans but kind of symbols… Two hearts to resist the alienation and which are powerful in the representation and the dawah…
Musa Bangura and Gülseren Gümüş…53,00 TL (KDV muafiyetli)