Adem Gümüş


1976 yılında Konya’da doğan yazar ilk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. Üniversite eğitimini tamamladığı Ankara’da okurken bazı fikir ve sanat dergilerinde gönüllü olarak çalıştı.

Yazarlık hayatı boyunca birçok yerel ve ulusal dergide sayfa ve bölüm yazarlığı yaptı. Halen yerel olarak Karaman Gündem, Gazetesinde ve Ulusal olarak ise Milat Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam etmektedir.

Son on yıldır yer aldığı sivil toplum kuruluşları bünyesinde değişik konularda seminer ve konferanslar veren yazar, şimdilerde yerel bir televizyon kanalında sosyal ve kültürel içerikli bir televizyon programı da hazırlayıp sunmaktadır.

Aynı zamanda şair olan yazarın, Edebiyat dünyasına kazandırmak istediği ilk romanı olacak olan “Kuyudaki Züleyha” çalışması yanında henüz basılmamış olan bir de şiir kitabı çalışması mevcuttur.

2000 yılında başladığı öğretmenlik mesleğini 2010 yılında sonlandırarak Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Fakülte Sekreteri olarak çalışmaya başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

 


E-Mail :

Web :

Yazara ait kitaplar Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü Gece - 15 Temmuz Destanı
Yazar ile ilgili haberler