Fuat Arpa


1965 yılında Van'da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Van'da tamamladı. 1988 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Yüksek Lisans çalışmasını Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türkoloji Bölümünde tamamladı. Kahramanmaraş’ta başladığı edebiyat öğretmenliğine Van’da devam ederek farklı okullarda çalıştı. Edebiyat öğretmenliği yanında okullarda yönetici olarak görev yaptı. Eğitim çalışmalarına proje uzmanı olarak devam ediyor. Mesleki çalışmalar kapsamında birçok çalıştay, seminer ve programda görev aldı. Yıllardır Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetlerinde aktif olarak yer almaya devam ediyor. Yerel radyo ve TV programları hazırladı. Van Bölge Gazetesinde, Şark Yıldızı gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan yazar Van şair ve Yazarlar Birliği’nin yönetim kurulu üyeliği görevini de yürütüyor. Vanlı şair, yazar ve ozanlarla birlikte Van Sanatçılar Derneği’nin kuruluşunda bulundu ve başkanlığını yaptı.

Lise yıllarında başlayan okuma-yazma ve araştırma çalışmaları kesintiye uğramadan devam etti. Hazan, Seyir, Dergâh, Mavi Yeşil, Yeni Ufuk, Van İl Milli Eğitim dergilerinde yazdı.

Yayınlanmış Eserleri:

Ümitlerin Adı (şiir 1996); Saf Şiir Anlayışı (araştırma 2007); Etüt-1 Tekfir Meselesi (araştırma 1997); Sözün Yazgısı (şiir 2014); Etüt-2 Kürt Sorununda İslamcılar (araştırma 2018); Hep Dilemma (roman 2019).                                                                                                                                            

 

 


E-Mail :

Web :

Yazara ait kitaplar Hep Dilemma
Yazar ile ilgili haberler