Aykut Ertuğrul


ventolin side effects

ventolin overdose link

1981, Almanya doğumlu. Evli, iki oğlu var. Bir süre (bir ergen ömrü kadar) Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalıştı. “Zorunlu hizmet” kavramını idrak edemediği için kaçtı. Ankara’da, Gökkuşağı Çay Ocağı’nda saklandı. İş bulamayınca 7 ay sonra geri döndü. Bir o kadar da askeri cezaevinde hapis yattı. 2012 yılında zorunlu hizmeti biter bitmez TSK’dan istifa ederek ayrıldı. Şimdi sivil ve zorunda değil.

 2009-2011 yılları arasında arkadaşlarıyla Yumuşak Ge dergisini çıkardı. 2010-2011 yılları arasında Gerçek Hayat dergisinin kültür sanat editörlüğünü yaptı. 2011’de Keyfekader Kahvesi isimli ilk öykü kitabı yayımlandı. Bu kitap 2011 yılı Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’ne lâyık görüldü. 2013 yılında Mümkün Öykülerin En İyisi adıyla ikinci kitabı yayımlandı. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2013 yılının en iyi hikâye kitabı seçildi.

Öykü ve denemeleri; Yumuşak Ge, Aşkar, Hece Öykü, Dergâh, İtibar, Bakmaklar, uhde, Mahalle Mektebi, avantgardé, oğlanbizimkızbizim fanzin, Üç jeton, İzafi, Edebi Müdahale, Hurda Sanat, İzdiham, Müfredat, İtibar, Sabit Fikir, Freitext Magazin (Almancaya çevrilerek) dergilerinde yayımlandı. 


E-Mail : aykut.ertugrul@okurkitapligi.com

Web : http://aertugrul.wordpress.com/

Yazara ait kitaplar Keyfekader Kahvesi
Yazar ile ilgili haberler Aykut Ertuğrul’la “Keyfekader Kahvesi” ve öykü üzerine konuştuk
Aykut Ertuğrul İle Söyleşi
Öykü yazarken yükümlülüklerim var!
Aykut Ertuğrul, Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nü Kazandı
Bu hikayelerdeki keyif neyin keyfi?!
‘Keyfekeder’ değil ‘Keyfekader Kahvesi’
Aykut Ertuğrul’un İlk Öykü Kitabı Keyfekader Kahvesi Çıktı…