Ekmel Geçer


nifedipine onguent

acheter nifedipine

should abortion be legal

what is the abortion pill

 2004’te Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan yazar, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türkiye’de Televizyon Programları ve Popüler Kültür teziyle master derecesi aldı.

Geçer; bir süre özel sektörde iletişim departmanlarında çalışmasının akabinde “medya ve iletişim” çalışmaları için İngiltere’ye gitti. 2009 yılında Leicester Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde siyasal iletişim teziyle ikinci yüksek lisans derecesini aldı.

Doktorasını 2014’te Loughborough Üniversitesi medya ve iletişim bölümünde Türkiye’de medya ve demokrasi teziyle bitiren yazar, bir yandan “bağımsız gazetecilik” yapmaya devam etti. Ekmel Geçer’in haber ve yazıları Leicester Mercury (İngiltere), Radikal, Star, Taraf gibi ulusal/yerel gazetelerde ve haber sitelerinde; makale, röportaj ve şiirleri Türkiye’deki birçok dergide yayımlandı. BBC başta olmak üzere çeşitli radyo ve TV programlarına da katılımcı olarak iştirak eden Ekmel Geçer; akademik ilgi alanları olan, siyasal iletişim, haber sosyolojisi, gazetecilik, halkla ilişkiler, medya ve demokrasi konularında Amerika, Belçika, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, Portekiz, İtalya gibi birçok ülkede konferanslar verdi ve bilimsel makaleler yazdı.

Şimdilerde Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyeliği devam eden yazarın Medya ve Popüler Kültür: Diziler, Televizyon ve Toplum (Okur Kitaplığı-İstanbul) ve Türkiye Medyasını Anlamak: Demokratik Bir Yapı Mümkün mü? (Kolektif Kitap-İstanbul) isimli iki kitabı 2013’te yayımlandı. Geçer; şu sıralar İngiltere’de yayımlanacak olan Media, Power and Politics: The Turkish Case ve Türkiye’de yayımlanacak olan Kültürlerarası İletişim ve Ötekileştirme: Türkiye Pratikleri eserleri üzerinde çalışmaktadır.

Arapça, İngilizce ve Kürtçe bilen yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.

 


E-Mail : gecerekmel@gmail.com

Web :

Yazara ait kitaplar Gerçekliğin Paradoksal Yenilgisi
Medya ve Popüler Kültür
Yazar ile ilgili haberler Kahramanı Bizzat Bizim Olacağımız Uğraşılar Edinmeliyiz
“ŞOV VE TİCARET DÜNYASI ARTIK MUHAFAZAKARLARI DİKKATE ALIYOR”