Recep Seyhan


abortion pill price Ph

abortion pill philippines

abortion pill online

abortion pill over the counter in usa read here purchase abortion pill online

symbicort price

symbicort inhaler generic

Amasya/Taşova-Yeşilyurt köyü doğumlu. Marmara Üniversitesi lisans (Türk Dili Edebiyatı) mezunu. MEB’e bağlı okullarda eğitimci ve idareci olarak çalıştı. Bir süre Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde Ana Dili Tamamlama Dersleri öğretmeni olarak görev yaptı. Bir süre de günlük gazetelerden birinde çalıştı. Yurt dışı görevi sırasında Almanya, Fransa ve İsviçre’de gezi gözlem ve incelemelerde bulundu. Bu gözlemlerini daha sonra Augsburg Notları üst başlığı altında yazdı.

1979’ten başlayarak Türk Edebiyatı, Mavera, Ayane, Dergâh, Hece, Aylık Dergi, Türk Dili, Kayıtlar, Yedi İklim, Dil ve Edebiyat, Hece gibi çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde hikâye ve edebî yazılar yazdı. Osmanlıca ile özel olarak (çeviri yazı düzeyinde) meşgul olan Seyhan, İstanbul’da mukim.

 

Yayımlanmış Eserleri: Çiçekler Kesmişti Selâmı (öykü, 1.baskı 1990; 2.baskı 1995; 3.baskı 2015); Güneşin Doğduğu Yerde (öykü, 2013);  Azazil’in Kapısında (öykü, 2015); Edebî Metinler 1,2 (Bakanlık tavsiyeli, telif ders kitabı, 1999); Hatem Tayî Destanı  (Osmanlı Türkçesinden yazı çeviri, 2015) Çöp Kovasındaki Resimler - 28 Şubat Sürecinde Avrupa’da Eğitim Anıları, Gezi ve Gözlemler (Augsburg Notları, yayına hazır)

 

 

Güneşin Doğduğu Yerde kitabı Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından 2013 Yılının En İyi Hikâye Ödülü'ne layık görülmüştür.


E-Mail :

Web :

Yazara ait kitaplar Güneşin Doğduğu Yerde
Yazar ile ilgili haberler Recep Seyhan Eyüp Yazarlık Atölyesi'ndeydi
Recep Seyhan ile Ödüllü Kitabı Güneşin Doğduğu Yerde Üzerine
Güneşin Doğduğu Yerde: Ödüllü Bir Kitap
Eskader 2013 Hikaye Ödülü-Güneşin Doğduğu Yerde