Vedat Bilgiç


am i pregnant or sick quiz

pregnancy quiz am i pregnant blog.larsole.dk

benadryl pregnancy sleep

benadryl pregnancy nhs go

1973 yılında Tefenni‘de doğan yazar; Antalya Anadolu Lisesi’ni ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Bakırköy Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı unvanını aldı. Mecburi hizmetini Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ve Çorum Osmancık Devlet Hastanesi’nde Tamamladı.

Kanada Montreal McGill Üniversitesi’nde Kültürel Konsültasyon Psikiyatristi ve Jewish Genaral Hospital’de Çocuk Psikiyatri kliniğinde gözlemci olarak bulundu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ergen ve Genç Erişkin Kliniği’nde üç yıla yakın ergenlik çağındaki psikiyatrik hastalarla çalıştı.

Bakırköy Ruh Sinir Gündüz hastanesinde Şizofreni hastalarının yazdığı şiirleri Volkan Uruk ile beraber besteleyerek bir albüm hazırladı. Sosyal Sorumluluk projesi olarak hazırladığı Düşünen Şarkılar isimli projede Teoman, Ahmet Özhan, Demet Sağıroğlu, Soner Arıca, Betül Demir, Mercan&Rashit,  isimli sanatçılar birer eser seslendirirken proje sahibi Vedat Bilgiç ve Volkan Uruk da birer eser seslendirdi. Projeyle ilgili televizyon programları, gazete röportajları hazırlandı.

Kısa Film Atölyesi kurdu ve kısa filmler çekti; yarışmalara katıldı. Senaryo eğitimleri aldı. Film senaryoları yazımını ve kısa film üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Yaklaşık bir yıldır Film Okuma adı altında sürdürdüğü sosyal etkinlikler özel seçilmiş sinema filmleri üzerinden ruh sağlığı çözümlemeleri sunmaktadır. 


E-Mail :

Web :

Yazara ait kitaplar Ruhun İki Yakası
Yazar ile ilgili haberler