60.00 TL (KDV dahil)

H. Ahmet Arslantürk - M. Mert Sunar

Osmanlı Kıyafetleri - Ottoman Costumes


Elinizdeki kitap; 1855 yılında taşbaskısı yapılan ünlü ressam Jean (Giovanni) Brindesi’nin Elbice-i Atika: Musée des Anciens Costumes Turcs de Constantinople adlı 22 levhadan oluşan Osmanlı Kıyafetleri albümüdür. Brindesi’nin albümü, gerek baskı niteliklerinin ve gerek çizim ve renklendirmelerin daha kaliteli olması dolayısıyla benzerlerinden müstesna konumdadır.

Elbice-i Atika, bu istisnaî konumuna muvafık şekilde inceleme konusu edilmeye çalışılmıştır. Levhaların aslında olmayan açıklamalar, tekil başlıklar halinde hazırlayanlarca kaleme alınıp eklenmiştir. Kitabın en başında sunulan giriş yazısında albüm ve ressam hakkında bilgiler verilmiştir.Kitabın sonunda ise albümdeki levhaların esas çerçevelerinin gösterildiği ve içeriğinin listelendiği ‘levha fihristi’ sunulmuştur.


The lithographic album of Jean (Giovanni) Brindesi, Elbice-i Atika: Musée des Anciens Costumes Turcs de Constantinople, originally printed in 1855 by Lemercier Printing House of Paris, consists of 22 plates depicting various Ottoman functionaries and military personnel in their traditional costumes. Brindesi's work is distinquishable among its kind due to superior quality of its drawings, printing and colors.
In reprinting the album, we aim to show its historical importance by adding explanatory texts on the costumes and duties of the Ottoman functionaries and military personnel depicted in Brindesi's work.

Adı Osmanlı Kıyafetleri - Ottoman Costumes  
ISBN 978-605-4877-04-1  
Barkod 978-605-4877041  
Fiyat 60.00 TL (KDV dahil)
Yayın No 116  
Dizi History - Ottoman  
Sayfa 64  
Baskı 1. Basım, Aralık 2013, İstanbul  
Cilt Lüks Sert Kapak ve Şömiz  
Kağıt 170 gr. Mat Kuşe  
Boyut 24.0x32.0cm  
Yazar H. Ahmet Arslantürk- M. Mert Sunar  
Hazırlayan H. Ahmet Arslantürk – M.Mert Sunar  
Editör Miraç Tosun  
G.Yayın Kordinatörü Ünsal Ünlü  
Yayın Yönetmeni Ahmet Aslantürk
Kapak Gülay Tunç
Kapak Resmi Hadiye Cangökçe  
Uygulama Gülay Tunç
Düzelti Okur Kitaplığı  
Baskı ve Cilt Elma Basım Yayın  
Kitap ile ilgili haberler
 

YORUMLAR
YORUM YAPIN
Ad Soyad  
Mail Adresi    
Yorumunuz